Haber

ŞÜPHELİ VE OĞLU ŞİKAYETÇİ EŞİNİN 3 Akrabasına PATLATMAKTAN TUTUKLANDI

AKSARAY’da yaşanan şiddet olaylarını şikayetçi olan Facia Avan’ın (38) olayı duyup karakol önüne gelen 3 yakınını bıçaklaması üzerine Hacı Mehmet Avan (39) ve oğlu Nutku Avan (19) tutuklandı.

Olay, dün saat 13.00 sıralarında Kılıçaslan Mahallesi’nde meydana geldi. Afet Avan, tartıştığı eşi Hacı Mehmet Avan tarafından darp edildi. Polis merkezine giderek şikayetçi olan Facia Avan, amcası Hicabi Karakaş’ı (49) arayarak yardım istedi. Hicabi Karakaş, akrabaları Serkan Darılmaz (35) ve Ecevit Akbıyık’ı (45) yanına alarak karakol önüne gitti. İfadeye çağrılan Hacı Mehmet Avan ve oğlu Nutku Avan, polis merkezi önünde buluştuğu eşinin yakınları ile tartıştı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu Hicabi Karakaş sağ bacağından, Serkan Darılmaz sol göğsünden ve sırtından, Ecevit Akbıyık ise sağ kulağından yaralandı.

İlgili Makaleler

Polis kavgaya müdahale ederken, yaralılar ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Karakaş ve Akbıyık tedavilerinin ardından taburcu edildi. Serkan Darılmaz’ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Olayın ardından Hacı Mehmet Avan ve oğlu Nutku Avan polis tarafından gözaltına alındı. Nutku Avan sorgusunda bıçağı kendisinin kullandığını iddia etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen baba ve oğul, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu